Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje Bożena Aksamit. To autorka głośnego reportażu o księdzu Jankowskim

01.02.2019 13:09
xxx wiadomosci

Nie żyje Bożena Aksamit – wielokrotnie nagradzana, wybitna reporterka „Dużego Formatu”. Jednym z najnowszych reportaży jej autorstwa był wstrząsający tekst o ciemnej stronie księdza Henryka Jankowskiego – „Sekrety Świętej Brygidy”. O jej śmierci poinformowała „Gazeta Wyborcza”. 

Nie żyje Bożena Aksamit. To autorka głośnego reportażu o księdzu Jankowskim fot. EAST NEWS

Reportaż opisywał przypadki molestowania seksualnego dzieci, którego miał się dopuszczać prałat Jankowski.

Ceniona reporterka pisała reportaże oraz publikowała wywiady w „Dużym Formacie”, „Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasach” i „Wysokich Obcasach Extra”. Bożena Aksamit została również narodzona w konkursie MediaTory, w kategorii DetonaTor.

Nie żyje Bożena Aksamit

Reporterka wraz z Piotrem Głuchowskim przeprowadziła śledztwo dotyczące wykorzystywanie seksualnego nieletnich dziewcząt na terenie Trójmiasta. Z ich wspólnej pracy powstała książka – „Zatoka świń”. To właśnie to dzieło zadecydowało o przyznaniu dziennikarzom nagrody w znanym plebiscycie.

Bożena Aksamit była autorką książek, otrzymała wiele nagród dziennikarskich. Do jej największych prac zalicza się między innymi reportaż o wielokrotnie zgwałconej przez sowieckich żołnierzy kobiecie, która została porwana i wywieziona do ZSRR.

Bożenę Aksamit otrzymała również nominację do Grand Press – za wywiad i reportaż.

O jej śmierci poinformowała w piątek na swojej stronie „Gazeta Wyborcza”.

RadioZET/PAP/JZ

Oceń