''Niebieska Linia'' wznawia działalność

Redakcja
29.03.2017 16:37
NLINIA
fot. Pixabay

Mimo braku dotacji z ministerstwa sprawiedliwości, od poniedziałku działalność wznawia telefoniczna poradnia Niebieskiej Linii, skierowana dla ofiar przemocy rodzinnej i ofiar przestępstw.

Ministerstwo Sprawiedliwości zwołując konkurs na rozdysponowanie środków na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem, wykreśliło możliwość porad zdalnych - telefonicznych lub internetowych, dlatego telefoniczna poradnia ''Niebieskiej Linii'' nie dostała ani złotówki na ten cel.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jak mówi kierowniczka "Niebieskiej Linii" Renata Durda, porady zdalne to bardzo ważna, wręcz nieodłączna część pracy poradni i pomocy poszkodowanym.

Zobacz również: Nie działa jeden z telefonów „Niebieskiej linii''.

- Porady zdalne były bardzo atrakcyjne dla osób, które nie miały gotowości przyjść osobiście po pomoc lub ich stan zdrowia uniemożliwiał wyjście z domu - dodała.

Nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy ''Niebieskiej Linii'. Poradnia zebrała 30 tysięcy złotych na zbiórce internetowej. To pozwoli im na kilka miesięcy działalności. ''Niebieska Linia'' liczy na zwołanie kolejnych konkursów w trakcie roku, tak jak to było w przeszłości. Tym bardziej, że ministerstwo na tego typu dotacje dalej ma ponad 70 milionów złotych do rozdania.

RadioZET.pl/DG