Zamknij

Dramat w DPS-ie. Większość mieszkańców i pracownicy z koronawirusem

27.03.2020 23:14
Niedabyl koronawirus
fot. Pixabau.com, zdjęcie ilustracyjne

Kilkadziesiąt osób z domu pomocy społecznej w Niedabylu na Mazowszu ma koronawirusa – podaje TVN24.pl. Pozytywne wyniki testów uzyskało 60 osób – w większości pensjonariusze, ale też pracownicy DPS.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus na Mazowszu. Dramatyczne wieści docierają do mediów z Niedabyla, miejscowości na południu województwa, między Radomiem a Warszawą. Z ustaleń Oko.press wynika, że obawy o zakażenie koronawirusem w DPS-ie były zasadne.

Zobacz także

Kilka dni temu sanepid zdecydował o kwarantannie mieszkańców i pracowników ośrodka. Diagnoza, jaka pojawiła się w przestrzeni medialnej, jest porażająca. Okazuje się, że 52 pensjonariuszy i 8 pracowników DPS ma koronawirusa.

Zarazili się od pielęgniarki? „Poczuła się gorzej”

Ludzie z domu pomocy społecznej mogli zarazić się koronawirusem od pielęgniarki, która po raz ostatni - z ustaleń "Echa Dnia" - dyżurowała w szpitalu 15 marca. Kilka dni po zgłoszeniu się na badanie okazało się, że ma wirusa Sars-CoV-2.

Zobacz także

Z racji kontaktów z ludźmi z DPS, zrobiono badania pensjonariuszom i pracownikom. Wyniki przyszły w czwartek.

Od wtorku jesteśmy bez przerwy na miejscu, także tych siedmiu pracowników, których testy były negatywne. Robimy, co możemy, by poradzić sobie z sytuacją

- przyznał w rozmowie z tvn24.pl dyrektor Arkadiusz Śliwa.

Sytuacja jest tym bardziej trudna, gdyż ośrodek jest domem głównie osób starszych, ale i schorowanych. Są one w grupie podwyższonego ryzyka śmierci - wskutek możliwego zachorowania na Covid-19. Do sprawy wrócimy.

RadioZET.pl/TVN24.pl/Oko.press