Zamknij

"Dzieci bawiły się zapalniczką". Spłonął tartak, straty sięgają pół miliona zł

27.04.2021 14:06
Niedoradz. Pożar tartaku po zabawie zapalniczką
fot. screen KP PSP Nowa Sól Facebook

Na pół miliona złotych oszacowano straty wskutek niedzielnego pożaru hali byłego tartaku w miejscowości Niedoradz (woj. lubuskie). Do zaprószenia ognia mogło dojść podczas zabawy dzieci, które na terenie obiektu korzystały z zapalniczki – przekazała PAP Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Pożar tartaku w Niedoradzu doprowadził do katastrofalnych strat. Płonął cały budynek, a ogień był widoczny z wielu kilometrów. Z żywiołem walczyło w szczytowym okresie 19 zastępów straży, w tym druhowie ochotnicy.

"Z uwagi na wiek osób będących w kręgu podejrzeń sprawa została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się ustaleniem przebiegu zdarzenia" – powiedziała PAP policjantka.

Pożar hali w tartaku. Dzieci bawiły się zapalniczką

Pożar wybuchł w niedzielę po południu. Paliła się duża hala na terenie byłego tartaku. Obyło się bez ofiar i rannych. Co zaskakujące, do wielkiego pożaru doszło wskutek beztroskiej zabawy dzieci, które rozrzewniły ogień. 

"Do zaprószenia ognia mogło dojść podczas zabawy dzieci, które na terenie obiektu korzystały z zapalniczki" – przekazała PAP Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

W wyniku pożaru spaliła się hala, a w jej wnętrzu składowana słoma i maszyny rolnicze. Właściciel oszacował straty na ok. pół miliona złotych. Jeszcze podczas akcji gaśniczej policjanci rozpoczęli działania mające ustalić okoliczności wybuchu pożaru i dotarli do nastolatków, którzy krótko przed pożarem przebywali w budynku, który uległ spaleniu.

RadioZET.pl/PAP