Zamknij

Niedziele handlowe. Czy sklepy są dziś otwarte?

28.06.2020 09:41
Sklep w czasie epidemii koronawirusa
fot. shutterstock.com

Czy 28 czerwca jest niedziela handlowa? Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę czerwca. 28 czerwca sklepy będą więc otwarte. Na kolejną niedzielę handlową przyjdzie nam sporo poczekać.

Niedziele handlowe w czerwcu 2020. Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele w niedzielę, 28 czerwca sklepy będą otwarte. To jedyna niedziela handlowa w tym miesiącu. Trzeba jednak pamiętać, że w sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego związane z koronawirusem: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.

Niedziele handlowe 2020 - kalendarz

Przypomnijmy, że od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Z siedmiu tegorocznych niedziel handlowych pozostały trzy – 30 sierpnia13 i 20 grudnia. Cały kalendarz niedziel handlowych 2020 publikujemy poniżej:

kalendarz-niedziele-handlowe-1

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą i w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

RadioZET.pl