Zamknij

Sanepid szuka wiernych z dwóch mszy. Mogli zakazić się koronawirusem

10.11.2021 19:57

Wierni, którzy 31 października i 1 listopada brali udział w porannych mszach i przyjmowali komunię w kościele św. Sebastiana w Niedźwiedziu (woj. małopolskie) mogli zakazić się koronawirusem SARS-CoV-2 – wynika z komunikatu sanepidu w Limanowej.

Niedźwiedź
fot. Kościół parafii pw. św. Sebastiana w Niedźwiedziu/Google Street View

18 550 nowych przypadków COVID-19 - to środowe dane Ministerstwa Zdrowia. Oznacza to, że padł właśnie kolejny rekord czwartej fali koronawirusa. Najwięcej przypadków zanotowano w woj. mazowieckim - 3872. Rząd i sanepid wciąż ostrzegają przed dużymi skupiskami, które mogą być rozsadnikiem epidemii. Taki skupiskami są m.in. koncerty, mecze, ale też msze święte. 

Niedźwiedź. Sanepid szuka wiernych. W parafii mogło dojść do zakażenia koronawirusem

Zgodnie z informacjami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej, zamieszczonymi na rządowej stronie gov.pl, osoby, które uczestniczyły w mszach i przyjmowały sakrament Eucharystii 31 października o godz. 9 oraz 1 listopada o godz. 7 w kościele pod wezwaniem św. Sebastiana w Niedźwiedziu, były narażone na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z tym sanepid poinformował, aby osoby te, w przypadku pojawienia się gorączki powyżej 38 st. C, kaszlu, duszności albo utraty węchu i smaku, niezwłocznie skontaktowały się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Jak przypomina krakowska "Gazeta Wyborcza", w lecie 2020 roku proboszcz sąsiedniej parafii w miejscowości Konina (również w gminie Niedźwiedź) zakaził koronawirusem kilkudziesięciu wiernych. Według informacji gazety duchowny miał m.in. rozdawać komunię z ręki. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (B. Kołodziej)/krakow.wyborcza.pl