Zamknij

Motorówka zatonęła w jeziorze. Na pokładzie były 4 osoby

13.08.2020 20:11
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Grzegorz Kaminski/East News

Motorówka zatonęła na jeziorze Niegocin w czwartek - poinformowało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowa. Na pokładzie znajdowały się 4 osoby. Załoga okazała się być za ciężka - dodaje MOPR.

Wypadek na jeziorze Niegocin. Na 13 metrach głębokości doszło do zatonięcia niewielkiej motorówki. Jej właściciel przyznał ratownikom, że zabrał na pokład zbyt ciężką załogę - poinformował MOPR.

Dyżurna MOPR Urszula Dylewska powiedziała, że na niewielką motorówkę o długości nieco ponad 4 metrów wsiadło czterech mężczyzn, z których każdy ważył po około 130 kilogramów.

Właściciel, który po wypadku przyszedł do nas sam przyznał, że zabrał na pokład zbyt ciężkich kolegów i to on powiedział, że każdy z załogantów ważył właśnie tak dużo

- przyznała dyżurna MOPR.

Zobacz także

Motorówka z ciężką załogą pływała po Niegocinie, gdy nagle blisko nich przepłynęła większa łódź, która wywołała dużą falę. Małą motorówką gwałtownie zakołysało, a na pokład wdarła się fala. W pewnym momencie załoganci usiedli na burcie i wtedy ich ciężar przeważył łódkę, która zaczęła tonąć.

Świadkowie powiadomili nas o tym wypadku, więc ratownicy popłynęli załodze na ratunek. Na miejscu okazało się, że niektórych z wody wyjęły załogi innych jednostek, pozostałym pomogli ratownicy MOPR

- dodała Dylewska.

Zatonęła motorówka. Na pokładzie były 4 osoby

Zobacz także

Motorówka utonęła na 13 metrach głębokości. Kilka godzin po wypadku właściciel łódki przyszedł do MOPR poprosić o wyciągnięcie łodzi z głębiny i wówczas podzielił się z dyżurną refleksją na temat załogantów.

Przyznał, że powinien zrezygnować choć z jednego otyłego kolegi, ale nie zrobił tego i ma kłopoty

- dodała dyżurna MOPR.

Zobacz także

Miejsce zatopienia motorówki zostało oznakowane, MOPR wyciągnie ją w piątek rano.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP