Nielegalne składowisko odpadów medycznych w Łódzkiem

Redakcja
09.11.2018 15:37
Nielegalne składowisko odpadów medycznych w Łódzkiem
fot. MAREK LASYK/REPORTER/East News

W Dąbrówce Strumiany (województwo łódzkie) w środę inspektorzy WIOŚ, PPIS, prokurator Prokuratury Rejonowej w Zgierzu oraz funkcjonariusze miejscowej policji ujawnili w wyrobisku pożwirowym znaczne ilości odpadów medycznych oraz innych niebezpiecznych odpadów – poinformował w piątek Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał GIOŚ w informacji przekazanej PAP, oprócz odpadów medycznych (czerwone worki wypełnione niezabezpieczonymi odpadami igieł, strzykawek, opatrunków itp.) znaleziono zaolejone czyściwa, odpady budowlane (stolarkę okienną wraz z szybami), opakowania z pozostałościami substancji niebezpiecznych, ziemię wymieszaną z lepką mazistą substancją o wyraźnym zapachu substancji ropopochodnych.

Ujawniono tylko część odpadów ze względu na trudne warunki

Ze względu na grząski teren oraz ograniczone możliwości sprzętu ujawniono tylko część odpadów.

Zobacz także

Podczas interwencji trwało zasypywanie odpadów przez wywrotkę wypełnioną piachem. Funkcjonariusze policji będący na miejscu kilka razy musieli kazać kierowcy, by przestał zasypywać odpady ziemią.

Zobacz także

Pracownicy WIOŚ pobrali próbki substancji będących w wyrobisku, by je sprawdzić. Pobrano także próbki z wody z rozlewiska z dna żwirowni.

Zobacz także

Jak poinformował GIOŚ, w piątek będą prowadzone prace z użyciem wiertni, by oczyścić wyrobisko z niebezpiecznych odpadów.

RadioZET/PAP/JZ