Zamknij

Policja interweniowała na nielegalnym weselu. Na sali było 15 osób

14.04.2021 18:49
policja interweniowała na weselu w Łukowie
fot. Shutterstock

Policja interweniowała podczas nielegalnie zorganizowanego wesela w okolicach Łukowa w woj. lubelskim. - Policjanci ukarali 300-złotowym mandatem właścicielkę lokalu - relacjonuje w rozmowie z polsatnews.pl asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie.

Wesele zostało zorganizowane w jednej z sal w okolicach Łukowa w woj. lubelskim. Policja otrzymała zgłoszenie o odbywającej się uroczystości ok. godz. 20.00.

- W jednym z lokali odbył się uroczysty, rodzinny obiad z okazji ślubu. W spotkaniu uczestniczyło 15 osób. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej nie stwierdzili rażących naruszeń reżimu sanitarnego, natomiast policjanci ukarali 300-złotowym mandatem właścicielkę lokalu - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie.

Nielegalne wesele na 15 osób w Łukowie. Interweniowała policja

Policja podkreśla, że weselnicy unikną kary. - Podczas prowadzonej interwencji uczestnicy spotkania przebywający w lokalu "z własnej inicjatywy" udali się do domów - podkreślił asp. szt. Marcin Józwik. Przyjęcie zostało zakończone.

Od jesieni 2020 roku w całej Polsce obowiązuje zakaz organizowania wesel, komunii i innych imprez okolicznościowych. W ubiegłą sobotę policja interweniowała na nielegalnym weselu w Siedlcach.

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Rząd otwiera żłobki i przedszkola

Obostrzenia przedłużono do 25 kwietnia, ale od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola. Hotele pozostaną nieczynne włącznie do 3 maja - wynika z informacji opublikowanych w środę na rządowej stronie gov.pl.

"Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami" - napisano.

Dalsze decyzje w sprawie restrykcji uzależniono - jak napisano - od spływających każdego dnia informacji o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów.

RadioZET.pl/ polsatnews.pl/ PAP