Zamknij

Nielegalnie sprzedawał leki na potencję. Wpadł w ręce policji

Redakcja
09.01.2019 11:30
Nielegalnie sprzedawał leki na potencję. Wpadł w ręce policji
fot. Damian KLAMKA/East News

Do dwóch lat więzienia grozi 39-latkowi z Międzyrzecza, który za pośrednictwem internetu oferował do sprzedaży lek na potencję. Tłumaczył, że chciał się go pozbyć, gdyż nie był zadowolony z efektu działania – poinformowała w środę Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Internetowe ogłoszenie zamieszczone przez międzyrzeczanina na jednym z portali policjanci namierzyli podczas tzw. pracy operacyjnej. Następnie zapukali do jego drzwi. W mieszkaniu znaleźli ponad 20 sztuk tabletek na potencję.

Tłumaczył, że kupił lek "na własne potrzeby"

- Mężczyzna tłumaczył, że leki kupił na własne potrzeby, jednak nie był zadowolony z ich działania i postanowił je sprzedać za pośrednictwem portalu internetowego - powiedziała Łętowska.

Zobacz także

Zgodnie z ustawą prawo farmakologiczne, za wprowadzenie do obrotu leków bez wymaganego pozwolenia, mieszkańcowi Międzyrzecza może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

- Pamiętajmy, że sprzedażą leków mogą zajmować się jedynie podmioty do tego uprawnione, posiadające odpowiednie pozwolenia. To głównie apteki i hurtownie farmaceutyczne – dodała Łętowska.

RadioZET/PAP/JZ