Zamknij

Koszmarna zbrodnia. Pielęgniarka udusiła własną babcię

PAP
15.07.2022 23:06

81-letnia Christine S. została uduszona z zimną krwią przez wnuczkę po tym, gdy zorientowała się, że z jej konta zniknęło 13 tys. euro - opisuje portal gazety Bild.

Ciało w kostnicy
fot. SEBASTIEN BOZON/AFP/East News/Zdjęcie ilustracyjne

Sarah S., 32-letnia pielęgniarka geriatryczna, w piątek została skazana na dożywocie za zamordowanie własnej babci – jednej z pensjonariuszek domu opieki, w którym pracowała. 

Jak poinformowała prokuratura, Sarah S. miała dobre relacje z babcią - opiekowała się nią, robiła dla niej zakupy, dlatego miała dostęp do karty bankowej i znała numer PIN. Kiedy starsza kobieta nabrała podejrzeń i chciała zobaczyć wyciągi bankowe, doszło do sprzeczki.

Niemcy. Pielęgniarka Sarah S. udusiła swoją 81-letnią babcię

- 32-latka podstępnie zaatakowała swoją babcię, gdy ta spała. Oskarżona działała z absolutnym zamiarem zabicia – wyjaśniła prokurator Barbara Gremm. Jak podkreślili eksperci, kobieta nie działała w afekcie, wykluczono też zaburzenia osobowości. 

Sarah S. udusiła 81-latkę poduszką. Starsza kobieta walczyła o życie przez kilka minut, świadczyły o tym liczne zewnętrzne obrażenia, między innymi na szyi i klatce piersiowej – potwierdzili specjaliści medycyny sądowej. 

- Mamy do czynienia z wyjątkowo drastyczną sprawą - stwierdził w uzasadnieniu wyroku sędzia Klaus Hartmann. Sarah S. chciała ukryć fakt, że zabrała z konta babci ok. 13 tys. euro, ponieważ jest najprawdopodobniej uzależniona od hazardu online i ma duże długi. 

Oskarżona jest samotną matką 10-letniego dziecka. Z tego względu będzie mogła ubiegać się o możliwość wyjścia z więzienia po odbyciu 15 lat kary - dodaje Bild.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP