Zamknij

Zmarła czwarta ofiara wypadku pod Rawą Mazowiecką. Znamy wstępną przyczynę kraksy

16.09.2021 18:08
Czwarta ofiara wypadku pod Rawą Mazowiecką
fot. PAP/Roman Zawistowski

W czwartek w szpitalu zmarł ciężko ranny 37-latek z Ukrainy, który w środę uczestniczył w koszmarnym wypadku busa i ciężarówki w powiecie rawskim (woj. łódzkie). Mężczyzna jest czwartą ofiarą tragedii na drodze.

Nie żyje czwarty mężczyzna z busa, który zderzył się w środę z ciężarówką we wschodniej części województwa łódzkiego. Informację o jego śmierci w szpitalu przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Do tragicznego wypadku doszło w środę na drodze wojewódzkiej nr 707 w okolicach miejscowości Niemgłowy w powiecie rawskim (Łódzkie).

Niemgłowy. W szpitalu zmarła czwarta ofiara wypadku. Pasażer miał 37 lat

- Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną doszło do zderzenia volkswagena transportera z ciężarowym manem z przyczepą. Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniosło trzech mężczyzn podróżujących busem – informowała rzeczniczka prasowa KPP w Rawie Mazowieckiej mł. asp. Agata Krawczyk.

Prokurator Kopania przekazał w czwartek, że grono śmiertelnych ofiar powiększyło się niestety o 37-latka z Ukrainy. – Nie udało się uratować życia kolejnego mężczyzny podróżującego volkswagenem. Zmarł 37-letni obywatel Ukrainy, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala – przekazał śledczy. Ofiarami wypadku są dwaj Polacy i dwaj Ukraińcy, mężczyźni mieli od 37 do 39 lat. 22-letni mężczyzna kierujący tirem przebywa w szpitalu. W chwili wypadku był trzeźwy.

Prokurator podał już wstępne ustalenia dotyczące tragedii w powiecie rawskim. – Prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego busem, który jechał drogą podporządkowaną – przekazał. Zaznaczył jednak, że "wyciągnięcie jednoznacznych wniosków możliwe będzie po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków, której opracowanie poprzedzone będzie oceną stanu technicznego pojazdów". Śledztwo ws. wypadku prowadzi prokuratura w Rawie Mazowieckiej.

RadioZET.pl/PAP