Zamknij

Wybrał się na Śnieżkę, od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. GOPR poszukuje turysty

Redakcja
29.01.2019 21:47
Wybrał się na Śnieżkę, od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. GOPR poszukuje turysty
fot. Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze

Polscy i czescy ratownicy poszukują zaginionego obywatela Niemiec. 33-latek miał w weekend wybrać się na Śnieżkę, ale od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.  

33-letni Carsten Verner ostatni raz był widziany w okolicy Domu Śląskiego w sobotnie południe. Jego poszukiwania prowadzą Ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR we współpracy z czeską grupą Horská služba Krkonoše. Akcja trwa od poniedziałku.

Ratownicy przeszukali już zbocza Śnieżki, Kocioł Łomniczki oraz Obri dul. Niestety do tej pory akcja nie przyniosła rezultatu.

Zaginionego Niemca poszukują też policjanci. Każda osoba, która może mieć informacje o miejscu pobytu mężczyzny, proszony jest o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji w Karpaczu pod numerem telefonu 757545471 lub Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze pod numerem telefonu 757520240 lub 997.

Zobacz także

GOPR: Trudne warunki turystyczne w Karkonoszach

W górach panują obecnie trudne warunki. W górnych partiach Karkonoszy temperatury oscylują w okolicach -8,4 stopni Celsjusza,  przy czym temperatura odczuwalna wynosi około -13 stopni – podano w komunikacie.  W Karkonoszach wciąż obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego.

Jak podkreślają ratownicy GOPR, "każde wyjście w góry wymaga obiektywnej oceny ryzyka, dobrego przygotowania kondycyjnego oraz technicznego". 

Zobacz także

RadioZET.pl/GOPR/24jgora.pl/Policja/MK