Zamknij

Nowoczesna znów klubem poselskim? Wiemy, kto może dołączyć do koła

Redakcja
11.12.2018 15:21

Odkąd w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej odeszło siedmioro posłów (w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz) i razem z wykluczonym wcześniej posłem Piotrem Misiłą dołączyło do klubu PO (obecnie PO-KO), klub poselski Nowoczesnej przestał istnieć i stał się 14-osobowym kołem. Teraz sytuacja znów może się zmienić. Znamy nazwisko posła, który prawdopodobnie dołączy do koła Nowoczesnej.

Nowoczesna znów klubem poselskim? Wiemy, kto może dołączyć do koła
fot. B.Zawrzel/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chodzi o posła Unii Europejskich Demokratów Jacka Protasiewicza. Nieoficjalnie mówi się, że dołączy on do koła Nowoczesnej i spowoduje, że partia znów będzie miała klub w Sejmie – donosi Polska Agencja Prasowa.

– Wszystko na to wskazuje, że pan poseł Protasiewicz dołączy do nas – miał powiedzieć PAP jeden z ważnych polityków Nowoczesnej.

Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona po wtorkowym posiedzeniu klubu PSL-UED.

Klub tworzą wspólnie posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego i trzech posłów Unii Europejskich Demokratów. To Stefan Niesiołowski, Michał Kamiński i właśnie Jacek Protasiewicz. Dwaj ostatni zostali w 2016 r. wyrzuceni z PO, Niesiołowski odszedł sam. Cała trójka uchodziła w Platformie za partyjnych oponentów szefa partii Grzegorza Schetyny.

Zobacz także

Od ubiegłego tygodnia Nowoczesna prowadziła rozmowy z kilkorgiem posłów, tak żeby znów stać się klubem i nie stracić swojej reprezentacji w Prezydium Sejmu czy komisjach sejmowych.

RadioZET.pl/PAP/JŚ