Zamknij

Nieoficjalnie: Rozważane są obowiązkowe szczepienia dla różnych grup zawodowych

Redakcja
26.07.2021 21:10
Szczepienie przeciw Covid-19
fot. Karol Makurat/REPORTER

- W kwestii obowiązkowych szczepień dla pracowników medycznych byliśmy jednogłośni - mówi nieoficjalnie Radiu ZET jeden z członków Rady Medycznej przy premierze, po dzisiejszym spotkaniu z rządem. Wszyscy członkowie Rady byli za wprowadzeniem takiego obowiązku. 

Jak nieoficjalnie dowiaduje się reporterka Radia ZET Magdalena Pernet, rozważane są obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla różnych grup zawodowych. Pod uwagę brani są nie tylko medycy, ale rozmowy toczą się także ws. nauczycieli.

Jak mówi Radiu ZET jeden z członków Rady Medycznej, w przyszłości rozmowy mogą dotyczyć także innych grup, ''jednak na razie nie określono jakich''Spotkanie Rady Medycznej z rządem odbyło się w poniedziałek po południu. Tematem była zbliżająca się czwarta fala pandemii. 

Mateusz Morawiecki pytany dziś przez dziennikarzy o możliwe obostrzenia dla osób niezaszczepionych mówił, że ''nasze procedury będą kompatybilne z tym, co wprowadza się w Europie Zachodniej''.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział wprowadzenie obowiązku szczepień dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych. Ogłosił również, że od 21 lipca warunkiem wejścia do gromadzących ponad 50 osób miejsc rozrywki i kultury będzie Unijny Certyfikat COVID, potwierdzający przejście pełnego cyklu szczepień, przechorowanie infekcji lub aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Od 1 sierpnia certyfikat będzie też trzeba okazywać, wchodząc do restauracji, kawiarni, centrum handlowego, placówki służby zdrowia, a także przed podróżami lotniczymi i dłuższymi trasami kolejowymi czy autobusowymi.

RadioZET