Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Narada PiS w Jachrance. Kaczyński do posłów: powstrzymać się od kontrowersyjnych wypowiedzi

07.12.2018 21:22

Konieczność "dyscypliny medialnej" polityków PiS – to jeden z tematów jakie poruszył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas zamkniętej części wyjazdowego klubu swej partii w Jachrance (woj. mazowieckie) - wynika z informacji uzyskanych przez PAP.

Narada PiS w Jachrance. Kaczyński do posłów: powstrzymać się od kontrowersyjnych wypowiedzi fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek po południu parlamentarzyści PiS przybyli do Jachranki, by wziąć udział w dwudniowym posiedzeniu ich klubu. W spotkaniu poza liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim uczestniczą premier Mateusz Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także parlamentarzyści PiS.

W posiedzeniu udział biorą również szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin. Pierwsza, wstępna część przemówienia prezesa PiS podczas posiedzenia klubu była dostępna dla mediów.

Z informacji uzyskanych przez PAP, później już podczas zamkniętej dla mediów części spotkania, prezes PiS poruszył m.in. temat znajdującego się w TK wniosku o zbadanie konstytucyjności przepisów dopuszczających aborcję ze względu na ciężkie wady płodu.

"Prezes Kaczyński mówił, aby powstrzymać się w walce o tę sprawę, aby nie naciskać na Trybunał Konstytucyjny" – relacjonowało przebieg spotkania źródło PAP.

"Poruszył też temat dyscypliny medialnej, aby powstrzymać się od kontrowersyjnych wypowiedzi. Uważać na to co się pisze w internecie, czy co się mówi w mediach" – dodał inny polityk PiS; jednocześnie prezes PiS zapowiedział rozliczanie posłów z tego co robią i co mówią publicznie.

Podczas posiedzenia klubu lider PiS mówił też – jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP – o wyzwaniach stojących przez ugrupowaniem w nadchodzącym roku wspominając o nowym programie. Poruszył też kwestię zmian organizacyjnych w partii i jej aktywizacji, a także temat przyszłorocznych wyborów.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń