Nieoficjalnie: Byli szefowie policji i delegatur CBA przesłuchiwani. Mogą paść zarzuty

16.05.2018 20:49
xxx wiadomosci

B. Komendant Główny Policji Zbigniew M. i dwóch b. dyrektorów delegatur CBA w Łodzi i Poznaniu zostali w środę wieczorem przywiezieni do podkarpackiego wydziału PK w Rzeszowie. Jak nieoficjalnie ustaliła PAP rozpoczęły się ich przesłuchania, w czasie których zostaną im przedstawione zarzuty.

Nieoficjalnie: Byli szefowie policji i delegatur CBA przesłuchiwani. Mogą paść zarzuty fot. Wikimedia Commons

B. Komendant Główny Policji Zbigniew M. oraz dwóch byłych dyrektorów delegatur CBA: w Poznaniu - Krzysztof A. i Łodzi - Jacek L. zostali zatrzymani w środę rano przez gdańskich agentów CBA na polecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

W miejscach ich zamieszkania przeprowadzono też przeszukania w celu zabezpieczenia materiału dowodowego. Dopiero po ich zakończeniu zatrzymani zostali przewiezieni do Rzeszowa.

Prokuratura Krajowa podała w komunikacie przesłanym wcześniej PAP, że zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty dotyczące m.in. ujawniania informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz na temat planowanych dopiero czynności operacyjno-rozpoznawczych, co naraziło na szkodę interes publiczny oraz interes prowadzonych postępowań karnych.

Po zakończeniu czynności procesowych z udziałem wszystkich podejrzanych prokurator podejmie decyzje dotyczące zastosowania środków zapobiegawczych. Wtedy również prokuratura będzie udzielać więcej informacji dotyczących sprawy.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, który potwierdził w rozmowie z PAP informacje o zatrzymaniu b. komendanta, powiedział, że chodzi o "przestępstwa urzędnicze".

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń