Niepełnosprawni „odgrodzeni” w trakcie ZP NATO? [WIDEO]

Redakcja
25.05.2018 08:57
Niepełnosprawni „odgrodzeni” w trakcie ZP NATO?  [WIDEO]
fot. PAP

W polskim Sejmie odbędzie się sesja zgromadzenia parlamentarnego NATO, które potrwa cztery dni. Budynek jest już zamknięty i przygotowywany na wizytę zagranicznych polityków. Tymczasem w Sejmie trwa protest osób niepełnosprawnych. Mają być oddzieleni od delegacji państw członkowskich. Poseł PO Cezary Tomczyk pokazał na Twitterze, jak to „odgrodzenie” wygląda. 

Sesja zgromadzenia parlamentarnego NATO zacznie się w piątek i będzie trwała do poniedziałku. Poseł PO Cezary Tomczyk opublikował na Twitterze filmik, na którym widać, jak władze postanowiły „odgrodzić” protestujących od zagranicznych delegacji.

Z nagrania wynika, że w głównym holu Sejmu pojawiły się dwie kotary: jedna przed przejściem do Sali Kolumnowej, a druga przed szatniami. 

Zobacz także

Także Krzysztof Brejza opublikował wideo, na którym widać z kolei przejście do Sali Kolumnowej znajdujące się za kotarą. 

Protest niepełnosprawnych rozpoczął się 18 kwietnia. W czwartek Iwona Hartwich wraz z innymi rodzicami próbowała rozwinąć transparent po angielsku z komunikatem do zagranicznych delegacji o swoim proteście. 

RadioZET.pl/KM