Zamknij

Pożar w wytwórni filmowej Alvernia w Małopolsce. Zapaliła się scenografia

01.12.2021 07:27
pożar wytwórni filmowej
fot. Artur BARBAROWSKI /East News

Pożar w wytwórni filmowej w podkrakowskiej miejscowości Nieporaz (pow. chrzanowski) w gminie Alwernia. 89 osób zostało ewakuowanych, jedna została poszkodowana - podtruła się dymem - udzielona została pomoc medyczna - informuje 112malopolska.pl.

Pożar w wytwórni filmowej w podkrakowskiej miejscowości Nieporaz (pow. chrzanowski) w gminie Alwernia. Rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak przekazał PAP, że zapaliła się jedna z kopuł kompleksu budynków studia filmowego.

W późnych godzinach wieczornych sytuacja nie była jeszcze opanowana. Na miejscu pracowało 16 zastępów straży z pow. krakowskiego, które dysponowały m.in. cysterną z wodą i kontenerem ze sprzętem do ochrony dróg oddechowych.

Pożar w wytwórni filmowej. Zapaliła się scenografia. Wideo

Pożar prawdopodobnie powstał w czasie nagrań filmowych. Według informacji strażaków ogniem zajęła się scenografia - informuje z kolei polsatnews.pl.

Według informacji Remiza.pl, "pożar nie rozprzestrzenia się, objął parter i antresolę kopuły. Nie ma zagrożenia dla innych kopuł".

89 osób zostało ewakuowanych, jedna została poszkodowana - podtruła się dymem - udzielona została pomoc medyczna - informuje 112malopolska.pl.

RadioZET.pl/ PAP/ polsatnews.pl/ 112malopolska.pl

C