Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolejny pożar wysypiska śmierci. Płoną chemiczne odpady i przenoszą toksyczny dym

28.05.2018 22:37
xxx wiadomosci

Kolejny pożar wysypiska śmieci. Tym razem w miejscowości Wszedzień niedaleko Mogilna w województwie kujawsko-pomorskim.

Kolejny pożar wysypiska śmierci. Płoną chemiczne odpady i przenoszą toksyczny dym fot. PAP

Płonie składowisko odpadów i opuszczony budynek w pobliżu. Na razie nie wiadomo, czy ktoś jest poszkodowany. Po spotkaniu powiatowego sztabu kryzysowego zarządzono ewakuację kilkunastu osób, które mieszkają najbliżej płonącego składowiska.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 20.43. Pożar obejmuje składowisko o powierzchni około 100 na 100 metrów kwadratowych. Nie wiemy, jakie substancje chemiczne płoną, a także czy jest to składowisko legalne czy nielegalne. Apelujemy do mieszkańców sąsiednich miejscowości na północ miejscowości Wszedzień o zamknięcie okien, gdyż wiatr wieje w tym kierunku i przenosi toksyczny dym - powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

W gaszeniu pożaru bierze udział 30 zastępów PSP i OPSP z rejony Mogilna, Bydgoszczy, Inowrocławia i Szubina, a także z sąsiedniego województwa wielkopolskiego - z Poznania i Wągrowca.

To kolejne tego typu zdarzenie w ciągu ostatnich kilku dni. W Trzebni w środku nocy zapaliło się składowisko opon. Z ogniem walczyło ponad 150 strażaków. Ogromna akcja strażaków odbyła się także w Zgierzu. Ogromny ogień zajął wysypisko śmieci, na którym składowano kilkadziesiąt ton śmieci. Na miejscu pracowało 45 zastępów straży pożarnej. 

Radio ZET/maal

Oceń