Tragedia nad Jeziorem Nierzym. Wyłowiono ciało młodego mężczyzny

29.06.2019 17:49
Tragedia nad Jeziorem Nierzym. Wyłowiono ciało młodego mężczyzny
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Tragedia nad Jeziorem Nierzym niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Na kąpielisku utopił się 23-latek. Młody człowiek pływał i nagle zniknął pod wodą. Jego ciało wyłowili płetwonurkowie ze Straży Pożarnej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w sobotę około godziny 13. Na plaży z pomostem w Nierzymiu było w tym czasie dużo ludzi. Z relacji kolegi zmarłego wynika, że kiedy pływali, 23-latek popłynął w kierunku głębszej wody, zanurzył się i już nie wypłynął.

Na miejsce zostały wezwane służby, przyjechała tam również specjalistyczna grupa płetwonurków z jednostki PSP w Kostrzynie nad Odrą. W akcji poszukiwawczej pomagali strażakom pracujący na kąpielisku ratownicy.

Około godziny 16:20, w pobliżu pomostu płetwonurkowie znaleźli na głębokości kilku metrów ciało 23-latka, wyłowili i przekazali policji.

Na miejscu pracują policjanci. Okoliczności tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora

Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji

Oddalone o kilkanaście kilometrów od Gorzowa kąpielisko z plażą nad Jeziorem Nierzym jest popularnym miejscem wypoczynku. W sezonie letnim jest strzeżone przez ratowników. 

Bezpieczeństwo nad wodą 

Zgodnie z danymi policji od początku czerwca utonęło blisko 100 osób. W specjalnej infografice Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o zasadach bezpieczeństwa, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą. RCB podkreśla, że nigdy nie należy wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, ani skakać do wody w nieznanych miejscach.

Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie można wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratownika oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku czy rowerze wodnym.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza pomoc tonącemu. Jak rozpoznać, że ktoś tonie?

RadioZET.pl/PAP