Zamknij

Nieszczęśliwy wypadek podczas turnusu nad Bałtykiem? Nie żyje 32-latek

04.08.2022 19:10
wypadek
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/Google Maps

Policjanci i prokuratura wyjaśniają przyczyny tragedii, do jakiej doszło w Międzywodziu (woj. zachodniopomorskie). 32-latek na wózku inwalidzkim zahaczył kołem o schody i upadł na twarz. Mężczyzna zmarł, zanim trafił do szpitala.

Zdarzenie wyglądało na nieszczęśliwy wypadek, ale służby badają okoliczności sprawy. Do tragedii doszło w niedzielę przed południem na tarasie ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Międzywodziu. To był już trzeci taki turnus 32-latka z Końskowoli.

Międzywodzie. Mężczyzna na wózku spadł ze schodów. Nie przeżył

Prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie poinformowała portal gs24.pl, że wszczęto postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. - Zabezpieczono ciało do badania sekcyjnego. Trwa gromadzenie dowodów - przekazała.

W chwili tragedii na tarasie ośrodka przebywało kilka osób na wózkach. Z ustaleń służb wynika, że mężczyzna podjechał pod krawędź schodów, zahaczył o nią kołem i spadł z wysokości 30 cm (dwa schodki) na twarz. 32-latek został przygnieciony ciężarem maszyny. Na miejsce wezwano karetkę. Ratownikom udało się przywrócić krążenie pacjentowi, ale ten zmarł podczas transportu do szpitala.

Mężczyzna miał cierpieć na szereg schorzeń, m.in. łamliwość kości, dlatego poruszał się na wózku, dodatkowo przypięty pasami wokół bioder. Według portalu 32-latek mógł pomylić się, obsługując dżojstik wózka.

- Pacjent doznał urazu głowy, doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia. Niestety pomimo reanimacji dwóch zespołów ratownictwa medycznego pacjent zmarł w drodze do szpitala - poinformowała Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, cytowana przez serwis gs24.pl.

Prokurator Macugowska-Kyszka dodała, że kwalifikacja nieumyślnego spowodowania śmierci ma charakter wstępny i nie oznacza, że komuś zostaną postawione zarzuty. Procedura jest standardowa w sytuacjach, gdy są wątpliwości dotyczące zgonu. - Wyjaśniamy, co się tam zdarzyło i od tego będzie zależało, jak sprawa się zakończy - oświadczyła.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/gs24.pl

C