Zamknij

Miał trzy promile i wiózł dzieci autem. Przechodzień zabrał mu kluczyki

Redakcja
15.10.2018 14:37
Miał trzy promile i wiózł dzieci autem. Przechodzień zabrał mu kluczyki
fot. George Dolgikh/Shutterstock

52-latek miał trzy promile alkoholu we krwi podczas prowadzenia samochodu, którym oprócz niego podróżowała trójka dzieci w wieku 8, 11 i 14 lat. Auto – według relacji policjantów – jeździło od prawej do lewej strony, odbijając się od krawężnika. Sytuację, gdy nietrzeźwy kierowca na chwilę się zatrzymał, wykorzystał przechodzący obok 35-latek i odebrał mu kluczyki do pojazdu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do groźnego incydentu doszło w sobotę, w Sochaczewie.

Zobacz także

Jak relacjonował świadek zdarzenia, kierujący samochodem marki Daewoo odbijał się od lewej do prawej strony, zjeżdżał na krawężnik i na lewy pas ruchu, zmuszając tym samym inne auta do wycofania się na pobocze.

Zobacz także

Przechodzący obok 35-letni mężczyzna postanowił zareagować i natychmiast wezwał policję.

Wyłączył silnik i zabrał mu kluczyki

Kiedy nietrzeźwy kierowca lanosa zjechał z obwodnicy i stanął w miejscu, 35-letni mieszkaniec gminy Sochaczew wykorzystał moment na interwencję. Podbiegł do pojazdu, wyłączył silnik i zabrał kierującemu kluczyki. Zapobiegł w ten sposób tragedii, która mogłaby wydarzyć się na drodze.

Zobacz także

W samochodzie znajdowała się także trójka dzieci – w wieku 8,11 i 14 lat. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarli policjanci, kierowca został przebadany alkomatem, który wskazał zawartość 3 promili alkoholu w organizmie. Nie miał też przy sobie prawa jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali go i przewieźli do aresztu. Dzieci natomiast trafiły do matki.

RadioZET/mazowiecka.policja.gov/JZ