Zamknij

Saperzy przerwali pogrzeb. W sąsiedniej mogile znajdował się niewybuch [WIDEO]

Redakcja
28.02.2019 14:39
Cmentarz
fot. You Tube screen

Niewybuch z czasów wojny znajdujący się w sąsiedniej mogile był powodem przerwania na jakiś czas ceremonii pogrzebowej na jednym ze świnoujskich cmentarzy. Akcja saperów sprawiła, że żałobnicy zostali ewakuowani z nekropolii. Na szczęście cała operacja się powiodła i pogrzeb mógł być kontynuowany. 

Do tej niecodziennej sytuacji, o której informuje lokalny serwis iswinoujscie.pl, doszło w czwartek, ok. godz. 11, na terenie cmentarza komunalnego w Świnoujściu. Po wykopaniu dołu w jednym z grobów natrafiono na przedmiot, który przypominał niewypał z czasów wojny. 

Natychmiast wezwano więc oddział saperski, a uczestników odbywającej się nieopodal ceremonii pogrzebowej ze względów bezpieczeństwa ewakuowano na jakiś czas poza teren nekropolii.

Zobacz także

Operacja zneutralizowania znaleziska potwierdziła pierwotne przypuszczenia. Jak donosi bowiem świnoujski portal, „obiekt zidentyfikowano jako niemiecki bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku z czasów II wojny światowej”. Saperom udało się go wyjąć, przetransportować na poligon i tam zdetonować.

RadioZET.pl/iswinoujscie.pl/Gazeta.pl/YouTube/MP