Zamknij

Niewybuchy z II wojny światowej, znalezione na plaży

Redakcja
03.01.2019 17:55
Niewybuchy z II wojny światowej, znalezione na plaży
fot. GERARD/REPORTER

Saperzy z jednostki w Złocieńcu zabrali niewybuchy, które morze odkryło na plaży w Mielnie. Dwa zostaną zdetonowane, a trzecie znalezisko okazało się pustym celem pływającym – powiedział PAP komendant Straży Miejskiej w Mielnie Mirosław Słomiński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Znalezione niewybuchy na plaży w Mielnie, na odcinku kilkuset metrów między kanałem jamneńskim a Łazami, zostały zabrane przez saperów z jednostki w Złocieńcu. Zostaną zdetonowane, prawdopodobnie na poligonie drawskim.

"Dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej"

- To były dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej. Trzecie znalezisko okazało się metalowym, pustym celem pływającym – powiedział komendant mieleńskiej straży miejskiej, która wraz z policją zabezpieczała znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

Zobacz także

Nie została zarządzona ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Zobacz także

Pierwszy z niewybuchów został zauważony przez przypadkowego spacerowicza już w środę. Zaalarmował straż miejską, ale ze względu na sztorm, jak mówił Słomiński, "nie było szans na to, by dostać się do znaleziska". W czwartek rano ten sam spacerowicz poinformował o kolejnych pozostałościach powojennych.

RadioZET/PAP/JZ