Zamknij

Ogromny pożar w miejscowości Nowa Biała. W akcji kilkuset strażaków

19.06.2021 19:48
Nowa Biała. Z pożarem walczy 45 zastępów straży
fot. Remiza.pl

W wielkim pożarze we wsi Nowa Biała w pow. nowotarskim płonęło 21 budynków mieszkalnych i 20 budynków gospodarczych. Pożar został opanowany. Dziewięć osób trafiło do szpitala – poinformowała Straż Pożarna w Nowym Targu.

Pożar wybuchł w Nowej Białej niedaleko Nowego Targu. Ogień objął aż 41 budynków - 21 mieszkalnych i 20 gospodarczych. Pożar udało się już opanować.

Nowa Biała. Dziewięć osób rannych w ogromnym pożarze

W akcję zaangażowanych po godzinie 22:00 było 99 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i OSP z pięciu powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego; łącznie 400 strażaków.

Dziewięć osób trafiło do szpitala. "Są to głównie osoby z lekkimi oparzeniami. Jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ spadła z dachu i złamała kręgosłup" - powiedział rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

Na miejsce zdarzenia dotarł wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W miejscowej szkole zorganizowany został punkt pomocy. "Większość poszkodowanych osób zadeklarowała jednak, że spędzi noc u swoich rodzin i najbliższych" – powiedział Łukasz Kmita.

Pożar szybko się rozprzestrzeniał, ponieważ zabudowa wsi Nowa Biała jest zwarta i zgrupowana. Dodatkowo część zabudowy jest drewniana.

Sztab kryzysowy przygotowuje pomoc

Premier zadeklarował pomoc dla mieszkańców wsi Nowa Biała, którzy ucierpieli w pożarze. "Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia" - podkreślił Morawiecki.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK