Zamknij

Wyciek gazu w hucie ArcelorMittal. Nie żyje jedna osoba

30.10.2020 09:01
Straż Pożarna
fot. PAP

Nie wybuch, ale wyciek gazu był przyczyną tragicznego wypadku w hucie ArcelorMittal w Krakowie. Zginął jeden z pracowników, inny trafił do szpitala. O eksplozji informowali dzisiaj rano strażacy. Teraz tłumaczą, że takie otrzymali zgłoszenie od osoby, która wezwała pomoc.

Po godzinie 4 rano w koksowni doszło do wycieku tlenku węgla z instalacji przemysłowej. Jak wiadomo, gaz jest bezbarwny i bezwonny. Pracownicy nie mieli szans, żeby się ewakuować. Dwie osoby straciły przytomność. Wezwani na miejsce strażacy wynieśli ich na zewnątrz, niestety jeden już nie żył. Drugi pracownik został zabrany do szpitala. Jak dowiedział się reporter Radia ZET, jego stan jest ciężki. Na miejscu nadal jest prokurator i inspektorzy PIP.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. To także jeden z największych pracodawców w Polsce – w sześciu oddziałach zlokalizowanych w województwach śląskim, małopolskim i opolskim. Obecnie zatrudnia 9800 osób, a wraz ze spółkami zależnymi – ponad 11 500. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP