Zamknij

Osiem byków uciekło z gospodarstwa. Policja ostrzega: Mogą być bardzo agresywne

02.12.2020 16:44
Byk Limousine
fot. Shutterstock

Osiem byków uciekło z gospodarstwa w powiecie łosickim na Mazowszu. Zwierzęta są przestraszone i mogą być bardzo agresywne - ostrzega policja i apeluje do mieszkańców o rozwagę.

Byki uciekły z terenu gospodarstwa w Nowej Kornicy na Mazowszu. Nietypowe ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu opublikowała Komenda Powiatowa Policji w Łosicach. "UWAGA MIESZKAŃCY!! Z terenu gospodarstwa w Nowej Kornicy uciekło osiem byków mięsnych czerwonych rasy Limousine!! Apelujemy o rozwagę, zwierzęta są przestraszone i mogą być bardzo agresywne!! Nie należy samemu do nich podchodzić!! Jeśli ktoś zauważy prosimy o natychmiastowy kontakt z dyżurnym naszej komendy pod nr tel. 47 707 72 00" - głosi komunikat Policji w Łosicach.

Informacje zamieszczono w mediach społecznościowych w środę przed południem, jednak zwierząt jak dotąd nie odnaleziono. Z relacji internautki wynika, że jeden byk był widziany około godziny 9:15. ''Biegł przerażony wzdłuż ulicy w kierunku na starą Kornice. Dwa auta gwałtownie hamowały, wydaje mi się, że zwierzak skręcił w pola'' - napisała. 

Zobacz także

Jak wyjaśniła mł. asp. Nina Zaniewicz z łosickiej komendy, funkcjonariusze nie biorą bezpośrednio udziału w poszukiwaniach, jednak są w ciągłym kontakcie z właścicielem byków, stąd wszelkie istotne informacje na ich temat mieszkańcy mogą zgłaszać na wskazany w komunikacie numer telefonu.

Jednocześnie funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby - gdy zauważą byka - nie próbowali ograniczać jego ruchu ani go łapać - zwierzę może zaatakować. Szczególną ostrożność muszą też zachować kierowcy. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP