Zamknij

Podejrzenie koronawirusa w przedszkolu. Placówka zamknięta do poniedziałku

05.03.2020 12:12
Podejrzenie koronawirusa w przedszkolu. Placówka zamknięta do poniedziałku
fot. Radio ZET

Koronawirus w Polsce został potwierdzony u jednego pacjenta. Kolejne podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę zakaźną COVID-19, stwierdzono u przedszkolaka z Nowej Rudy na Dolnym Śląsku. Władze zdecydowały o zamknięciu placówki. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Koronawirus w Polsce został potwierdzony w nocy z wtorku na środę. Pacjent hospitalizowany jest w Zielonej Górze. Mężczyzna przyjechał do Polski z Niemiec, z Westfalii. Według danych Ministerstwa Zdrowia, na środowe popołudnie w Polsce 65 osób jest hospitalizowanych celem wykluczenia zakażenia, 349 osób poddano kwarantannie domowej, a 4540 objęto nadzorem sanepidu.

Nowa Ruda. Podejrzenie koronawirusa w przedszkolu 

Przedszkole w Nowej Rudzie z powodu podejrzenia koronawirusa zakmnięto na dwa dni. 

Drodzy Rodzice, przedszkole będzie nieczynne w dniach 05.03 – 06.03.2020 (czwartek i piątek) w związku z podwyższonym ryzykiem zachorowania na koronawirusa i wystąpieniem objawów u jednego z naszych wychowanków, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem

- taka informacja pojawiła w środę na stronie internetowej Przedszkola Niepublicznego Kraina Malucha w Nowej Rudzie.

Zobacz także

Dyrektor placówki Iwona Leszczyńska napisała też, że należy monitorować stan zdrowia dzieci i jeżeli wystąpią duszności, temperatura ponad 38 stopni Celsjusza i kaszel należy zgłosić ten fakt do Inspekcji Sanitarnej. W czwartek w rozmowie z PAP dyrektor Leszczyńska powiedziała, że lekarz wykluczył, iż dziecko ma objawy koronawirusa, a przedszkole zacznie normalnie pracować od poniedziałku.

Mój apel o monitorowanie stanu zdrowia dzieci oraz ewentualne zgłaszanie się do Inspekcji Sanitarnej i decyzja o zamknięciu placówki wynikały z zaleceń i sugestii właśnie tej inspekcji

- powiedziała dyrektor przedszkola.

Koronawirus, który wykryto w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Jednak u zdecydowanej większości choroba przebiega dość łagodnie, czasami może nawet nie dawać objawów. Covid-19 stwarza największe zagrożenie dla osób starszych oraz schorowanych, cierpiących na przewlekłe choroby. W Europie największą liczbę zakażeń koronawirusem odnotowano we Włoszech - ponad 3 tys. Z powodu Covid-19 zmarło w tym kraju 107 osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Banknoty mogą roznosić koronawirusa. WHO poleca płacić zbliżeniowo 

RadioZET.pl/PAP