Zamknij

Brutalnie zamordował sąsiadkę. Zmasakrowane ciało znalazła opiekunka

31.08.2021 17:29
nowa sarzyna brutalne morderstwo
fot. Facebook

Przerażająca zbrodnia w Nowej Sarzynie na Podkarpaciu. 37-letni Przemysław S. wszedł do mieszkania swojej 84-letniej sąsiadki i brutalnie ją zamordował. Wiadomo, że mężczyzna przyznał się do winy. Został aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie.

Nowa Sarzyna. Do zabójstwa doszło 10 sierpnia 2021 roku. 37-letni Przemysław S. wszedł wówczas do mieszkania swojej sąsiadki - 84-letniej Agnieszki K. - i brutalnie ją zamordował. Martwą kobietę znalazła opiekunka z Caritasu. "84-latka miała liczne obrażenia i poderżnięte gardło" - pisze "Fakt".

- Zadał pokrzywdzonej liczne rany cięte i kłute szyi i karku, liczne rany kłute klatki piersiowej z uszkodzeniem żeber strony lewej, przestrzeni międzyżebrowych, płuca lewego, powodujące nagły krwotok zewnętrzny, niedodmę płuca lewego i niedotlenienie narządów wewnętrznych, co w konsekwencji doprowadziło do zgonu pokrzywdzonej na skutek masywnego krwotoku z licznych ran szyi i klatki piersiowej - informował prok. Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Nowa Sarzyna. 37-latek brutalnie zamordował sąsiadkę i ukradł jej 1300 zł

Jak się okazuje, Przemysław S. ukradł z mieszkania swojej ofiary 1300 zł. Jak pisze "Fakt", "potrzebował pieniędzy na alkohol. Kiedy sąsiadka nie chciała mu ich dać, wpadł w szał i zaczął ją dźgać nożem".

Gdy ruszyło śledztwo podejrzenia od razu padły na Przemysława S. Po dwóch dniach mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. – Podejrzany przyznał się do winy. Został aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie – powiedział w rozmowie z "Faktem" Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Pani Agnieszka K. była osobą niepełnosprawną. Miała protezę i poruszała się o kuli. – Nie miała łatwego życia, ale mimo to na jej twarzy zawsze gościł uśmiech. Była serdeczna dla wszystkich – mówi jedna z sąsiadek zamordowanej kobiety.

RadioZET.pl/ Fakt/ Gazeta Wyborcza