Zamknij

Na komisariat przyszedł z Ptasznikiem Tygrysim. ''Słodka Suzi''

14.09.2020 17:19
Ptasznik Tygrysi
fot. Policja Lubuska

Nowa Sól. Policjanci z nowosolskiego komisariatu spotkali się z nietypową interwencją. Mężczyzna na komendę przyniósł Ptasznika Tygrysiego i poinformował, że pająk ma na imię "Słodka Suzi". Owad jest już w rękach specjalistów.

Do tej nietypowej interwencji doszło na komendzie w Nowej Soli w sobotę, 12 września ok. godz. 13:10. Mężczyzna na komisariat przyszedł z Ptasznikiem Tygrysim. Pająk wcześniej uciekł z domowego terrarium.

Nowa Sól. Ptasznik Tygrysi na komisariacie

Jak przekazała mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, właściciel pająka był przekonany, że jego "włochaty przyjaciel" już nie wróci. Jednak w piątek mężczyzna ujrzał "owłosiony odwłok" w wannie w swoim mieszkaniu. Właściciel postanowił jednak, że rozstanie się ze zwierzęciem i przyniósł je na komisariat.

Nie było jednak chętnego, który chciałby pogłaskać i zaprzyjaźnić się ze „Słodką Suzi”. Zwierzę całe i zdrowe zostało przekazane w ręce specjalistów. Funkcjonariusze sprawdzą okoliczności tego zdarzenia

mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Jak dodano w komunikacie policji, do terrarystki konieczna jest elementarna wiedza dotycząca hodowli takich gatunków pająków. Należy koniecznie uwzględnić, że zwierzęta egzotycznie nie tylko są fascynujące, ale mogą także ugryźć. Ich jad może zagrażać nie tylko zdrowiu, ale także życiu.

Zobacz także

135-174869
fot. Policja Lubuska

RadioZET.pl/Komendta Powiatowa Policji w Nowej Soli

C