Zamknij

3-latka dusiła się, wisząc ze smyczą owiniętą wokół szyi. Rodzice byli pijani

25.06.2021 11:38

Dramatyczne sceny rozegrały się w Nowej Soli (woj. lubuskie). Trzyletnia dziewczynka wisiała na przęśle łóżka z owiniętą wokół szyi smyczą. Dziecko omal się nie udusiło. W mieszkaniu wcześniej trwała alkoholowa libacja.

pogotowie
fot. Damian Klamka/East News

W kamienicy przy ul. Wyspiańskiego w Nowej Soli (woj. lubuskie) omal nie doszło do tragedii. W nocy z 22 na 23 czerwca w kawalerce rodzice trzyletniej dziewczynki urządzili alkoholową libację, na którą zaprosili znajomego.

Nowa Sól. Trzylatka omal się nie udusiła, zwisając z łóżka ze smyczą na szyi

Mieszkańcy kamienicy w rozmowie z "Faktem" relacjonują, że "zakrapiane" imprezy były na porządku dziennym w tej rodzinie. Trzylatka spała na piętrowym łóżku razem z pijaną matką, na podłodze spał znajomy rodziny. W nocy zamroczony alkoholem ojciec dziecka poszedł do łazienki.

Kiedy wrócił, zobaczył, że jego trzyletnia córka zwisa na smyczy zahaczonej o przęsło piętrowego łóżka. Dziecko prawdopodobnie spadło podczas snu. Kiedy ojciec uwolnił córeczkę ze smyczy, była już sina.

Matka dziewczynki nie chciała wzywać pogotowia, nalegał jednak na to ojciec trzylatki. Zadzwonił do dziadków, którzy poinformowali ratowników. Kiedy przybyli na miejsce, od razu mieli zauważyć ślady po smyczy na szyi dziewczynki.

Dziecko zostało natychmiast przetransportowane do szpitala. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Fakt", dziewczynka miała na ciele liczne siniaki. Nowosolska policja odmawia komentarza w tej sprawie. - Chodzi o dobro dziecka – powiedziała sierż. sztab. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/"Fakt"