Zamknij

Trwa konwencja PiS w Warszawie. ''Nowa arena programowa'' [NA ŻYWO]

Redakcja
23.02.2019 11:22
Trwa konwencja PiS w Warszawie. ''Nowa arena programowa'' [NA ŻYWO]
fot. PAP

W sobotę po godz. 11 rozpoczęła się konwencja PiS pod hasłem "Nowa arena programowa". Lider partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki mają podsumować dokonania rządu, a także przedstawić propozycje m.in. w sprawie wyższych płac i modernizacji Polski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nowa arena programowa. Konwencja PiS w Warszawie NA ŻYWO: 

Politycy PiS, w tym ministrowie, a także sympatycy ugrupowania rządzącego zebrali się w sobotę przed południem w warszawskiej Hali Expo. Hasłem konwencji jest "Nowa arena programowa", na sali są też hasła "Polska sercem Europy" oraz "Rodzina, rozwój, wiarygodność".

- Podczas konwencji podsumujemy dokonania rządu, wskażemy, co udało się zrobić, podkreślając tym samym naszą wiarygodność. Zostaną też wskazane pewne perspektywy na przyszłość, wyznaczymy cele na kolejne lata, w tym te dotyczące sfery szeroko rozumianej gospodarki – mówił w niedawnej rozmowie z PAP szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Tomasz Poręba.

Z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiadała, że podczas konwencji PiS przedstawi propozycje m.in. w sprawie wyższych płac i modernizacji Polski. - Będą propozycje, które będą dotyczyły i Europy, wyższych płac, i modernizacji Polski - mówił Mazurek w Polsat News.

Podczas konwencji wystąpienia mają wygłosić: prezes PiS, premier, a także - jak poinformował Poręba - "kilku innych czołowych polityków PiS".

- Celem konwencji jest zmobilizowanie naszych działaczy i sympatyków, bo ten rok jest kluczowy z punktu widzenia dalszego kierunku rozwoju Polski. To będzie rok decydujący o rozkładzie sił politycznych w Polsce - podkreślił szef sztabu PiS.

RadioZET.pl/PAP/DG