Zamknij

Petru zakłada nową partię. Ujawnił jej nazwę oraz datę kongresu założycielskiego

Redakcja
17.11.2018 14:16
Nowa partia Ryszarda Petru - Teraz! Kongres założycielski 9 grudnia
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Nowe ugrupowanie założone przez byłych polityków Nowoczesnej - Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus - będzie nosiło nazwę Teraz! - Gospodarka i społeczeństwo  to dwa filary, które będą budowały nasze ugrupowanie - zapowiedział w sobotę Petru.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Nowe ugrupowanie założone m.in. przez b. polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus będzie nosiło nazwę Teraz! Gospodarka i społeczeństwo - to dwa filary, które będą budowały nasze ugrupowanie - zapowiedział w sobotę Petru.

- W Polsce w debacie publicznej po stronie szczególnie opozycji, brak jest oferty na przyszłość. Nie mówimy o tym, jaka może być Polska za 5, 10, 20 lat. Hasło "antyPiS" nie wystarczy do tego, żeby z PiS wygrać - podkreślił Petru.

Zobacz także

- Chcemy złożyć ofertę dla Polaków przedsiębiorczych i aktywnych, ale także tych, którzy nie radzą sobie i trzeba im pomóc, i również tych, którzy tak naprawdę zostali skrzywdzeni - mówił Petru. - Chcemy wzmocnić ofertę partii opozycyjnych - zaznaczył.

- Dwa filary będą budowały nasze ugrupowanie: gospodarka i społeczeństwo - powiedział polityk. Zapowiedział na 9 grudnia konwencje założycielską partii w Warszawie.

Scheuring-Wielgus podkreśliła, że ostatnie wybory samorządowe nie dały jednoznacznego rezultatu.

- Z jednej strony mieliśmy pełną mobilizację ludzi, Polek i Polaków, którzy poszli i zagłosowali na swoje ugrupowania. Z drugiej strony ten, z kim walczy cała opozycja demokratyczna, okazał się nadal silnym przeciwnikiem. Po trzecie wniosek też jest taki, że ta oferta polityczna, która jest po stronie opozycji demokratycznej, jest niewystarczająca. Jest więc miejsce na to, aby powstało nowe ugrupowanie - oceniła posłanka.

Zobacz także

Jak dodała, "nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które nie rozdaje pieniędzy na prawo i lewo". - Nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które twardo wyraża swoje poglądy, jest odważne w tym, co mówi. Nie ma na scenie politycznej ugrupowania, które troszczy się o tych, którzy są wykluczeni lub dyskryminowani - oświadczyła.

- Ja marzę, my marzymy razem, o takiej Polsce, w której każdy z nas czuje się bezpiecznie i godnie, w której nie ma znaczenia, skąd jesteśmy, w co wierzymy, jakie poglądy wyznajemy, czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną. Nasza propozycja będzie propozycją dla wszystkich i każda osoba, która będzie chciała na nas zagłosować, albo będzie chciała być z nami, będzie czuła się godnie i bezpiecznie - zapewnił Scheuring-Wielgus.

Konwencja założycielska partii odbędzie się 9 grudnia w Warszawie.

Były lider i założyciel Nowoczesnej Ryszard Petru opuścił partię w maju. Obecnie wraz b. posłankami Nowoczesnej Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt jest w sejmowym kole Liberalno-Społeczni.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD