Zamknij

PiS boi się partii Radia Maryja? Reakcja Beaty Mazurek nie pozostawia wątpliwości

Redakcja
05.12.2018 16:36
PiS boi się partii Radia Maryja? Reakcja Beaty Mazurek nie pozostawia wątpliwości
fot. A.Hulimka/REPORTER/East News

Wniosek o rejestrację partii politycznej Ruch Prawdziwa Europa, złożył w ubiegłym tygodniu europoseł Mirosław Piotrowski,  polityk blisko współpracujący z o. Tadeuszem Rydzykiem i częsty gość Radia Maryja. Informacja wywołała zaniepokojenie w strukturach PiS. Do sprawy już odnieśli się już rzeczniczka partii rządzącej Beata Mazurek i szef KSRM Jacek Sasin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Choć Antoni Macierewicz początkowo sugerował, że informacja, która pojawiła się w mediach we wtorek, może być „fake newsem”, to Mirosław Piotrowski potwierdził – jest wniosek o rejestrację nowej partii.

„Uprzejmie informuję, że w ubiegłym tygodniu, w Sądzie Okręgowym w Warszawie, złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie Ruch Prawdziwa Europa, której podstawą programową są założenia Ruchu Europa Christi” – napisał europoseł w komunikacie skierowanym do mediów. Zaznaczył jednocześnie, że szczegółowych informacji na temat tej inicjatywy udzieli po wpisaniu Ruchu PE przez sąd do rejestru partii politycznych.

Zobacz także

Szybko pojawiły się komentarze, że nowa partia może rozbić PiS, bo z informacji, do jakich miała dotrzeć Wirtualna Polska, wynikało, że Ruch będzie chciał przyciągnąć m.in. byłego ministra środowiska Jana Szyszkę, czy posłanki Gabrielę Masłowską i Annę Sobecką.

Władze Prawa i Sprawiedliwości zabrały więc głos w sprawie i nie pozostawiły wątpliwości – sytuacja wywołuje niepokój w szeregach partii rządzącej.

Zobacz także

Beata Mazurek na Twitterze napisała o „ułatwianiu powrotu do władzy lewicy” i „burzeniu układu”. Jak dodała , „jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu”.

Jacek Sasin mówił dziennikarzom, że obawia się „by nie rozbijać tego, co udało się zbudować przez ostatnie lata, czyli jedności po prawej stronie sceny politycznej”. 

- Wydaje mi się, że nawet jeśli taka inicjatywa by powstała, to będziemy w stanie jakoś się dogadać – dodał szef KSRM.

Politycy PiS zapewniają, że nie zamierzają opuszczać partii

Posłanka Sobecka stwierdziła, że co pewien czas niektóre media bez jej wiedzy zapisują ją do „partii ojca Rydzyka”, ale - jak podkreśliła - wciąż należy ona do PiS.

Gabriela Masłowska powiedziała z kolei, że „nie po to była budowana prawica takim wielkim trudem, żeby to rujnować”. Jednocześnie wyraziła oburzenie, że w sprawę „miesza się” o. Tadeusza Rydzyka.

Sam Mirosław Piotrowski do PiS formalnie nigdy nie należał, choć dwukrotnie startował z list PiS do europarlamentu. Wysokie miejsca na listach miał zawdzięczać właśnie ojcu Rydzykowi.

RadioZET.pl/PAP/JŚ