Patryk Jaki został wykładowcą. Czego będzie uczył na uniwersytecie?

Redakcja
22.06.2018 14:18
Patryk Jaki
fot. PAP

Patryk Jaki dostał nową pracę. Teraz będzie prowadził zajęcia na Uniwersytecie Opolskim. Przedmiot, który poprowadzi, nazywa się „Bezpieczeństwo państwa”.

Wszystko przez doktorat polityka, który dotyczy systemu penitencjarnego. Jaki złożył na tym uniwersytecie wniosek o otwarcie przewodu. Według informacji WP.pl rada Instytutu Politologii poparła go jednogłośnie.

„Po ożywionej merytorycznej dyskusji nad koncepcją pracy Rada Wydziału Nauk Społecznych UO stanęła na stanowisku, że interdyscyplinarny charakter rozprawy wymaga pewnych korekt i uzupełnień, których wprowadzenie umożliwia Zainteresowanemu ubieganie się o otwarcie przewodu doktorskiego” – czytamy w komunikacie uczelni.

Zagłosuj

Czy Patryk Jaki byłby dobrym prezydentem Warszawy?

Liczba głosów:

Jednocześnie Rada Wydziału Nauk Społecznych na czwartkowym posiedzeniu zatwierdziła prowadzenie przez Jakiego zajęć z przedmiotu „Bezpieczeństwo państwa”.

Patryk Jaki potwierdził w czwartek PAP, że będzie prowadził zajęcia ze studentami. Jego doktorat będzie poświęcony systemowi penitencjarnemu.

– W wolnym czasie prowadzę badania naukowe w tym zakresie, polubiłem to – stwierdził.

W tym kontekście Jaki przypomniał swoje zaangażowanie w tworzenie ustawy modernizującej Służbę Więzienną i działania na rzecz zwiększenia zatrudnienia wśród skazanych.

– A teraz chcę pogłębiać tę dziedzinę w kolejnych badaniach naukowych – dodał.

Zobacz też:

RadioZET.pl/WP/PAP/MAAL