Zamknij

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie produkować jednorękich bandytów [WIDEO]

Redakcja
03.04.2017 17:24
Polska Grupa Zbrojeniowa będzie produkować jednorękich bandytów
fot. PAP

Nowa ustawa hazardowa weszła w życie w miniony weekend. Polski rząd zmienił prawo dotyczące m.in. stron internetowych i salonów z jednorękimi bandytami. Te automaty produkować będzie m.in. Polska Grupa Zbrojeniowa. Kto na tym zyska, a kto straci?

Za posiadanie nielegalnego automatu, tak zwanego jednorękiego bandyty, grozi kara 100 tysięcy złotych. O wiele gorzej jest z internetem. Ktoś, kto urządza zakłady bez zezwolenia, zapłaci prawie dwa miliony zł, a urządzający gry hazardowe, objęte monopolem państwa, do pół miliona. Jedyną instytucją wydająca licencje na wszelkie gry staje się totalizator Sportowy.

Nowa ustawa nie likwiduje całkowicie salonów gier poza kasynami, jednak ktoś, kto chce otworzyć taki salon, będzie musiał postarać się o licencję i spełnić bardzo restrykcyjne warunki. Internetowe zakłady także będą musiały posiadać zgodę Totalizatora. W nowej ustawie kary grożą tez tym, którzy grają w internecie na nielegalnych stronach. Resort finansów opublikuje listę stron z nielegalnymi zakładami, by grający mogli sprawdzić, czy się nie narażają.

Radio ZET/MaAl