Zamknij

Nowacka: Nie zamierzam startować w tym roku w wyborach samorządowych

Redakcja
27.04.2018 09:01
Nowacka: Nie zamierzam startować w tym roku w wyborach samorządowych

Barbara Nowacka, liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska, powiedziała, że nie zamierza startować w tegorocznych wyborach samorządowych w Warszawie. Podkreśliła jednak, że będzie działać na rzecz tego, by o stolicę mogły walczyć siły związane z lewicą i działające na rzecz rozwoju miasta.

Nowacka zapytana w piątek w TVN24, czy będzie startować w wyborach samorządowych, odpowiedziała, że zrobi wszystko, by „o stolicę mogły zawalczyć” siły progresywne — te związane od lat „z działalnością i lewicową, i na rzecz rozwoju miasta”.

— Natomiast ja osobiście w wyborach samorządowych startować w tym roku nie zamierzam — powiedziała liderka Inicjatywy Polska. Dodała, że dobrze jest, aby startowali ci, którzy są realnie zaangażowani w politykę miejską.

— Ja po prostu jestem jedną z mieszkanek Warszawy, która dba o swoją okolicę — dodała.

Dopytywana o to, kogo wobec tego typuje, Nowacka odpowiedziała: „Jako że od lat współpracuję z panią Pauliną Piechną-Więckiewicz, która jest radną Warszawy już trzecią kadencję, mocno też współpracuje z ruchami lokatorskimi, trzymam kciuki za nią”.

Wyjaśniła, że Piechna-Więckiewicz prowadzi rozmowy koalicyjne w imieniu Inicjatywy Polska. — Z szerszą grupą ruchów miejskich: i partii lewicowych, i postępowych, czyli i Zieloni, i Razem. Mam nadzieję, że uda im się zbudować taką listę, na którą [...] będzie można zagłosować ze świadomością, że wprowadzają do Rady Miasta kilka sensownych osób, które właśnie z tej lewej strony będą w stanie walczyć o dobrą Warszawę — podkreśliła.

RadioZET.pl/TVN24/maal