Zamknij

Tragedia w domku letniskowym. Mężczyzna zdążył uciec, kobieta zginęła na miejscu

02.10.2022 15:37

Tragiczny pożar domku letniskowego w miejscowości Nowe Czaple w powiecie kartuskim. Zginęła 83-letnia kobieta, 92-latek zdołał uciec.

pożar
fot. Facebook.com/Ochotnicza STRAŻ Pożarna Zgorzałe

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. 83-letnia kobieta zginęła w pożarze domku letniskowego w powiecie kartuskim (woj. pomorskie).

Nowe Czaple. Pożar domku letniskowego. Nie żyje 83-latka

Służby otrzymały zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w miejscowości Nowe Czaple w powiecie kartuskim około godz. 5 nad ranem - przekazał PAP oficer prasowy KW PSP w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa.

"Strażacy przy pomocy aparatów oddechowych musieli zrobić dojście, by dostać się do pomieszczeń, w których było silne zadymienie i płonące wyposażenie oraz poddasza. Po upływie kilkunastu minut natrafili na ciało osoby poszukiwanej" - przekazała Ochotnicza Straż Pożarna Zgorzałe na Facebooku.

- W pożarze zginęła 83-letnia kobieta - poinformował oficer prasowy KW PSP w Gdańsku. Dodał, że przed przyjazdem służb na miejsce z domku letniskowego ewakuował się 92-letni mężczyzna.

Gaszenie pożaru trwało kilka godzin. W akcji brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator, którzy będą starali się wyjaśnić przyczyny pożaru.

Niewykluczone, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Mirowicz/OSP Zgorzałe