Zamknij

Tragedia w Nowym Mieście Lubawskim. 16-latka przyszła do szpitala z martwym noworodkiem

Redakcja
12.03.2018 20:57
Tragedia w Nowym Mieście Lubawskim. 16-latka przyszła do szpitala z martwym noworodkiem
fot. Shutterstock

Tragedia w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie). 16-letnia uczennica szkoły średniej przyszła do szpitala z martwym noworodkiem. Zarzekała się, że dziecko urodziło się martwe, jednak sekcja zwłok wykazała co innego.

Nastolatka powiedziała lekarzom na oddziale, że poród nastąpił 7 marca w jednym z domów w gminie Kurzętnik i dziecko nie żyło w momencie przyjścia na świat. Tymczasem portal nowemiasto.wm.pl podaje, że sekcja zwłok wykazała co innego. Okazało się, że noworodek żył przez pół godziny.

Twierdz, że urodziło się martwe

Dzień po porodzie nieletnia matka dziecka z jego ciałem zjawiła się w szpitalu w Nowym Mieście Lubawskim. Lekarze zawiadomili o sprawie policję i sprawą zajął się prokurator, którego zadaniem będzie stwierdzenie, czy doszło do zabójstwa.

Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że rodzice 16-latki mieli wiedzieć o jej ciąży. Zarzut nakłaniania do aborcji usłyszał już 17-letni partner matki dziecka.

Nakłanianie do aborcji

Zgodnie z polskim prawem młodemu mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia. Jego partnerka trafiła do ośrodka wychowawczego na okres trzech miesięcy, gdzie poczeka na rozprawę przed sądem rodzinnym.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa karnego zmniejszyłoby w Polsce liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/nowemiasto.wm.pl/Fakt24.pl/strz