Zamknij

Sprawdzali, czy domownicy są na kwarantannie. Nagle w kominie pojawił się ogień

27.01.2022 17:51
Nowe Miasto
fot. Mazowiecka Policja

Dzielnicowi z posterunku policji w Nowym Mieście (woj. mazowieckie) uratowali trzech mężczyzn z domu, w którym wybuchł pożar. Domownicy, którzy odbywali kwarantannę, nie byli nawet świadomi zagrożenia. 

Do zdarzenia doszło we wtorek 25 stycznia w Nowym Mieście w powiecie płońskim (woj. mazowieckie). Dzielnicowi z miejscowego posterunku w ramach służby kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie. 

Nowe Miasto. Sprawdzali kwarantannę, uratowali trzy osoby

Z uwagi na to, że z 36-, 39- i 40-latkiem, którzy mieli odbywać kwarantannę w jednym z domów, nie mogli nawiązać kontaktu telefonicznego, postanowili udać się tam osobiście. Sama kontrola odbyła się bez uwag, a wszyscy mężczyźni przebywali pod wskazanym adresem. 

Jednak chwilę później stało się coś niespodziewanego. Nagle z komina budynku buchnęły kłęby dymu, iskry i pojawił się wysoki ogień. Sytuacja była poważna. Funkcjonariusze szybko zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mężczyzn i zachowując bezpieczny dystans społeczny, pomogli im wydostać się na zewnątrz.

Policjanci wezwali również na miejsce trzy zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar. Okazało się, że w kominie domu zapaliły się sadze. Szybka interwencja służb zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia i dymu na cały budynek, a domownicy zostali uratowani. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Mazowiecka Policja

C