Zamknij

60-latka śmiertelnie potrącona przez samochód. Próbowała powstrzymać złodziei

16.06.2021 12:31

Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 60-letniej mieszkanki jednej z zachodniopomorskich miejscowości. Kobieta została śmiertelnie potrącona przez samochód. Wcześniej próbowała powstrzymać złodziei. 

Nowe Ślepce
fot. Damian Klamka/East News

Do zdarzenia, o którym informuje "Głos Koszaliński", doszło w sobotę 12 czerwca w miejscowości Nowe Ślepce w powiecie świdwińskim (woj. zachodniopomorskie). Z ustaleń gazety wynika, że 60-latka zauważyła, jak złodzieje próbują ukraść samochód. Gdy postanowiła ich powstrzymać, została potrącona. W zdarzeniu miały ucierpieć jeszcze dwie osoby. 

- Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białogardzie, i to ona udziela pełniejszych informacji. My możemy jedynie potwierdzić, że w sobotę 12 czerwca ok. godz. 19 w miejscowości Nowe Ślepce doszło do rozboju - powiedziała w rozmowie z "GK" asp. Katarzyna Kopacz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Nowe Ślepce. 60-latka śmiertelnie potrącona przez samochód. Chciała powstrzymać złodziei

Więcej szczegółów na temat zajścia przekazał "Głosowi Koszalińskiemu" Jarosław Zając, prokurator rejonowy z Białogardu. Wedle jego relacji kradzieży na posesji w Nowych Ślepcach próbowali dokonać czterej mężczyźni w wieku od 19 do 32 lat. Na pomysł wpadli wcześniej, gdy poznali się na plaży, a motywem miały być "wcześniejsze zatargi na tle uczuciowym z dziewczyną z rodziny poszkodowanych".

W czasie rozboju napastnicy unieszkodliwili dwóch mieszkańców domu, którzy "byli uderzani m.in. rękojeścią noża" i "skrępowano ich taśmą". Jak jednak przekazał prokurator, do śmiertelnego wypadku doszło w momencie, gdy sprawcy zdecydowali się ruszyć samochodem. 

Podejrzani mieli z tym problemy, w końcu za kierownicą usiadł 19-latek z Bydgoszczy, który wybił wsteczny bieg i ruszył do tyłu. [...] Akurat wtedy za autem znalazła się 60-letnia teściowa jednego z poszkodowanych, została przejechana przez pojazd i poniosła śmierć na miejscu prok. Jarosław Zając, prokuratura rejonowa w Białogardzie

Zając dodał, że cała czwórka została już zatrzymana i usłyszała zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. - To czy tragiczne śmiertelne zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako zabójstwo, czy też wypadek, zależy od dalszych ustaleń - stwierdził prokurator cytowany przez gk24.pl. Piątej osobie, która była nieobecna podczas incydentu, postawiono zarzut podżegania do czynu zabronionego. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/gk24.pl.