Zamknij

Nowe badanie CBOS. Sprawdzili poparcie dla rządu i premiera. Są niespodzianki

Redakcja
23.05.2018 13:48
Morawiecki
fot. Archiwum RadioZET.pl

CBOS opublikował wyniki najnowszego sondażu. 48 proc. badanych określa się jako zadowolonych z faktu, że Mateusz Morawiecki jest szefem rządu. To o 4 punkty procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu. Spadło również poparcie dla rządu.

Według najnowszego badania CBOS zwolenników rządu jest 38 proc., w porównaniu do kwietnia jest ich mniej o 4 punkty procentowe. Wzrosła natomiast liczba niezadowolonych z premiera Morawieckiego – z 22 proc. w kwietniu do 25 proc. w maju.

Badanie CBOS

W porównaniu do zeszłego miesiąca liczba zwolenników rządu zmalała o 4 punkty procentowe. Jest ich obecnie 38 proc. Z kolei 21 proc. respondentów deklaruje się jako przeciwnicy rządu (wzrost o 2 punkty procentowe). Obojętność wobec rządu deklaruje 35 proc. ankietowanych (wzrost o 2 punkty). 6 proc. badanych – tak samo jak przed miesiącem – nie umiało jednoznacznie określić swej postawy wobec rządu.

Nowy sondaż CBOS

Według CBOS w maju najbardziej pogorszyły się oceny polityki gospodarczej rządu. Przekonanie, że stwarza ona szanse poprawy stanu gospodarki, wyraża 47 proc. ankietowanych (spadek o 8 punktów procentowych). Sceptycznych co do tego jest 37 proc. badanych (wzrost o 7 punktów). 16 proc. badanych (wzrost o 1 punkt procentowych) nie ma wyrobionego zdania w tej kwestii.

Poparcie dla rządu

Badania zostały przeprowadzone w dniach 10–17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

RadioZET.pl/PAP/strz