Śledczy mają pierwsze hipotezy po śmierci 24-letniej Roksany [NOWE FAKTY]

Redakcja
09.12.2018 12:26
Nowe fakty po śmierci 24-letniej Roksany. Zaginęła dwa dni po ślubie. Pierwsze hipotezy śledczych
fot. KPP Starogard Gdański

Z jeziora w okolicach Skarszew (woj. pomorskie) wydobyto auto, wewnątrz którego znajdowało się ciało zaginionej przed kilkoma dniami 24-letniej Roksany. Kobieta zaginęła dwa dni po swoim ślubie. Śledczy mają już pierwsze hipotezy dotycząc jej śmierci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

O odnalezieniu i wydobyciu przez nurków auta poinformowała w niedzielę oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim mł. asp. Małgorzata Szweda.

Przypomniała ona, że o zaginięciu kobiety jej rodzina zawiadomiła policję 3 grudnia.

Zobacz także

Tego dnia 24-latka – mieszkanka gminy Skarszewy, miała wsiąść do czerwonego volkswagena golfa i odjechać w nieznanym kierunku. Lokalne media informowały, że kobieta dwa dni wcześniej wyszła za mąż, a autem udała się do sklepu, by kupić pieczywo.

Poszukiwania kobiety rozpoczęto 3 grudnia. Poza policją brały w nich udział straż pożarna i straż leśna oraz bliscy zaginionej.

Przeszukiwano m.in. tereny leśne w rejonie Skarszew. Na auto, którym poruszała się kobieta, natrafiono w sobotę w jeziorze Borówno Wielkie. Tego dnia po południu nurkowie wydobyli samochód, w którego wnętrzu znajdowało się ciało kobiety.

Zobacz także

Przed śmiercią Roksana miała kolizję?

Radio Gdańsk podało, że śledczy mają pierwsze hipotezy dotyczące śmierci Roksany. Nieoficjalnie w pobliżu miejsca wydobycia samochodu znaleziono niewielkie fragmenty karoserii.

To może oznaczać, że przed wpadnięciem do jeziora auto mogło uderzyć w jakąś przeszkodę, przed którą kobieta straciła panowanie nad pojazdem. - Badane są też inne wersje wydarzeń, ale ta wydaje się najbardziej prawdopodobna - mówili nieoficjalnie śledczy, cytowani przez rozgłośnie. 

Według policjantów, ostatni raz pojazd 24-latki czerwony vw golf widziany był przy drodze Skarszewy - Starogard Gdański.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Radio Gdańsk/PTD