Zamknij

Nowe fakty ws.ojca 5-letniego Dawida. Zagraniczne podróże i rodzina repatriancka

20.07.2019 12:27
Nowe fakty ws.ojca 5-letniego Dawida. Zagraniczne podróże i rodzina repatriancka
fot. Polska Policja/Twitter

Jak podał w piątek Super Express, na temat ojca 5-letniego Dawidka Żukowskiego pojawiły się nowe fakty. Mężczyzna posługiwał się biegle językiem rosyjskim, wielokrotnie wyjeżdżał służbowo, w tym m.in. do Rosji. To właśnie tam miał poznać poznać swoją drugą żonę, matkę Dawida.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W ramach kolejnych etapów śledztwa , na jaw wychodzą nowe informacje, dotyczące środowiska w jakim obracał się nieżyjący 32-latek, Paweł Ż. Według doniesień Super Expresu, ojciec poszukiwanego obecnie 5-latka bardzo dużo podróżował, w celach prywatnych i służbowych. Wielokrotnie bywał w Rosji, gdzie miał poznać swoją drugą żonę, matkę Dawidka.

Zobacz także

Mężczyzna biegle posługiwał się językiem rosyjskim.  Rodzice Pawła Ż. byli repatriantami z Kazachstanu. W zeszłym roku 32-latek m.in. reprezentował firmę, w której pracował, na targach w Dubaju Automechanika Dubai 2018.

Zaginięcie Dawida Żukowskiego

Wciąż trwają poszukiwania 5-letniego Dawidka – dziś mija ich 10. dzień.

168-94441

 

168-94443

źródło: Polska Policja

Do zaginięcia dziecka doszło w ubiegłą środę, 10 lipca. Jego ojciec – Paweł Ż. – odebrał synka od dziadków i miał zawieźć go do domu jego matki w Warszawie. 5-latek nigdy się tam nie pojawił, a parę godzin później ciało Pawła Ż. znaleziono przy torach. Mężczyzna popełnił samobójstwo.

Zobacz także

Policja wciąż apeluje, by każdy, kto ma jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionego chłopca, przekazał je funkcjonariuszom. Policjanci od kilku dni proszą o kontakt wszystkich, którzy Dawida, jego ojca lub szarą Skodę Fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9 widzieli w środę, 10 lipca między godziną 17.00 a godz. 21.00 na trasie między Grodziskiem Mazowieckim a warszawskim Okęciem. Choć samochód znaleziono, od początku ważna była informacja, którędy jechał i gdzie się zatrzymywał. Pomóc może przejrzenie nagrań z kamer samochodowych i monitoringu ze środy — wszystkie wiadomości są weryfikowane przez policję i pomagają potwierdzać jej ustalenia.

Zobacz także

Wizerunek ojca i dziecka opublikowany jest na stronie warszawskiej policji. Jest także informacja, w co obaj byli ubrani w środę. Mężczyzna miał czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe wsuwane buty i koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

Biegli sądowi podejrzewają u 32-latka osobowość suicydalną. Więcej na temat dowiesz się, klikając tutaj.

Zobacz także

Chłopiec nosił szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena — czerwonej wyścigówki z bajki „Auta”. Logo z tym samym bohaterem znajduje się też na zasłonie przeciwsłonecznej na jednej z szyb samochodu. Dawid ma obywatelstwo rosyjskie, co potwierdziła ambasada tego państwa w Polsce.

Zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112. 

 

RadioZET.pl/PAP/Super Express