„Prezydent nie oddycha samodzielnie”. Nowe informacje o stanie zdrowia Pawła Adamowicza

Redakcja
14.01.2019 12:46
adamowicz stan
fot. Piotr Hukalo/East News

– Stan prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wciąż jest bardzo ciężki, rokowania niepewne, walczymy – poinformował w poniedziałek po godzinie 12 podczas konferencji prasowej doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Prezydent Paweł Adamowicz jest nieprzytomny i nie oddycha samodzielnie. Z informacji przekazanych przez lekarzy wynika, że praca jego serca jest wspomagana przez aparaturę. Prezydent stracił ogromną ilość krwi, co powoduje niedotlenienie całego organizmu. Kolejne informacje o stanie zdrowia prezydenta mają pojawić się wieczorem.

Zobacz także

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

– Urazy były bardzo ciężkie – poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej – powiedział lekarz. – Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego – zaznaczył. – O wszystkim zdecydują najbliższe godziny – mówił wówczas chirurg.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK