Zamknij

Tragiczny finał poszukiwań Aleksandry i jej córki Oliwii. Zidentyfikowano zwłoki

02.03.2022 15:26
Poszukiwania Aleksandry i i Oliwii. Zidentyfikowano ciała
fot. Facebook

Prokuratura potwierdziła, że śledczy zidentyfikowali już zwłoki znalezione 21 lutego w lesie koło Romanowa w województwie Śląskim. To ciała zaginionej Aleksandry i jej córki Oliwii z Częstochowy.

Poszukiwania Aleksandry i jej córki Oliwii trwały od 10 lutego. 21 lutego śledczy odnaleźli zwłoki, zaś po przeprowadzeniu badań DNA potwierdzono, że są to ciała zaginionych kobiet.  

Informację o wynikach badań identyfikacyjnych, przeprowadzonych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Sprawa zaginionej Aleksandry i Oliwii. Zidentyfikowano ciała

- Na podstawie tych badań stwierdzono, że zwłoki ujawnione 21 lutego w kompleksie leśnym w miejscowości Romanów to zwłoki 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii, które zaginęły 10 lutego - powiedział prokurator.

Kto odpowiada za śmieć 15-latki i jej matki? Zarzut podwójnego zabójstwa usłyszał znajomy zaginionych – Krzysztof R. 52-letni mężczyzna nie przyznał się jednak do winy.

Prokuratura potwierdza jednak, że podejrzany i ofiary byli znajomymi. Aleksandra W. i Krzysztof R. mieli położone w pobliżu siebie ogródki działkowe, Krzysztof R. miał też remontować kobiecie mieszkanie. Podczas tych prac miał bez wiedzy i zgody kobiet zamontować kamerkę w pokoju Oliwii, do czego także się nie przyznał. Prokuratura nie zdradziła więcej szczegółów.

RadioZET.pl/PAP

C