Zamknij

Nowe nazwisko w partii Ziobry. Solidarna Polska zyskuje nowego posła

12.05.2022 12:32
Zbigniew Ziobto na konferencji
fot. Piotr Molecki/East News

Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej ogłosił nowy transfer do jego partii. Do Solidarnej Polski z Prawa i Sprawiedliwości przeszła Anna Siarkowska.

Anna Siarkowska od dłuższego czasu skłaniała się ku partii Zbigniewa Ziobry. To ona, wraz z kilkoma innymi politykami, utworzyła w Sejmie zespół tzw. antysanitarystów, sprzeciwiających się tzw. segregacji sanitarnej. Znaczna część z nich należała do Solidarnej Polski.

Siarkowska podkreśliła, że z Solidarną Polską "łączą ją wspólne wartości" i poinformowała, że w partii chciałaby się zająć tematami związanymi z obronnością i rozbudową Wojsk Obrony Terytorialnej. – Solidarna Polska jest otwarta na ludzi o konserwatywnych poglądach – podkreśliła posłanka. – To jest dobra drużyna, w której warto działać na rzecz dobra wspólnego – dodała.

Solidarna Polska liczyć będzie 20 posłów

- Rozmawiamy też z innymi parlamentarzystami, którzy wstępnie deklarują chęć przystąpienia do SP, więc być może to nie jest ostatnia taka konferencją z tą dobrą nowiną i dobrą informacją. W dalszej perspektywie mogą być też pewnie inne okazje - powiedział Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski wskazał, że posłanka jest wzmocnieniem jego ugrupowania, bo dotąd "żaden z naszych parlamentarzystów sferą wojska i obronności się nie zajmował".

Solidarna Polska po tym transferze będzie liczyła 20 posłów. Anna Siarkowska zmieni partię, ale tak jak inni politycy Solidarnej Polski, pozostanie w klubie parlamentarnym PiS.

Źródło: RadioZET.pl

C