Zamknij

Nowe obostrzenia i zmiany w Radzie Medycznej? Niedzielski wyda oświadczenie

17.01.2022 10:04
Adam Niedzielski
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Adam Niedzielski wyda oświadczenie dotyczące tego, w jakiej formie będzie kontynuowana współpraca z Radą Medyczną przy premierze - zapowiedział Waldemar Kraska. Wiceszef MZ odpowiedział również na pytanie, czy rząd planuje wprowadzać nowe obostrzenia.

Waldemar Kraska pytany w Polsat News, czy rząd przygotowuje ewentualne nowe obostrzenia w związku z wariantem Omikron i piątą falą pandemii, odparł: "Jeżeli chodzi o obostrzenia, w tej chwili nie planujemy żadnych nowych obostrzeń wprowadzać". 

Co dalej z Radą Medyczną?

W piątek 13 z 17 członków Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze poinformowało o rezygnacji z doradzania rządowi w sprawie epidemii. W oświadczeniu napisali m.in., że decyzja zapadła z uwagi na "brak wpływu rekomendacji na realne działania rządu" i "wyczerpanie się dotychczasowej współpracy". Wiceminister zdrowia przyznał, że decyzja "jest, jaka jest, aczkolwiek każdy, kto się wypowiadał w czasie ostatniego posiedzenia, w dalszym ciągu deklarował współpracę, chęć udzielania dalszych porad".

- Dziś mamy w ministerstwie i posiedzenie sztabu - tak, jak zawsze - kryzysowego, ale także spotkanie ścisłego kierownictwa Ministerstwa Zdrowia, gdzie chcemy zastanowić się nad tą nową formułą. I minister Adam Niedzielski po południu wyda oświadczenie, w jakiej formie w tej chwili będziemy to kontynuować - zapowiedział Kraska.

Wiceminister zapytany, czy w rządzie jest jakiś paraliż, jeżeli chodzi o decyzje dotyczące walki z piątą falą koronawirusa, odpowiedział: "Myślę, że żadnego paraliżu nie ma, na pewno jest dyskusja, na pewno przekonujemy się na argumenty". Jak dodał, "ustawa zwana ustawą posła Hoca (o weryfikacji covidowej - przyp.red.) przeszła ostatnio przez komisję zdrowia, tam została zaakceptowana". - Mam nadzieję, że będzie jej dalszy ciąg w czasie prac sejmowych - powiedział.

RadioZET.pl/Polsat News/PAP

C