Zamknij

Więcej osób na weselach i w transporcie publicznym. Nowe obostrzenia od 6.06

Bartłomiej Chudy
06.06.2021 08:57

Od niedzieli 6 czerwca w imprezach okolicznościowych w lokalu (np. na weselach) i zgromadzeniach będzie mogło brać udział maksymalnie 150 osób. Tym samym zwiększono dotychczasowy limit 50 osób. Wciąż zakazane są zgromadzenia w formie protestów.

Obostrzenia od 6 czerwca. Wesele, komunikacja miejska, sale zabaw, targi
fot. Jakub Kaminski/East News

Nowe obostrzenia od 6 czerwca. Zgodnie z opublikowanym w sobotę w Dzienniku Ustaw RP rozporządzeniem, wraca możliwość organizacji targów, kongresów, wystaw czy konferencji. Są jednak warunki: by wydarzenia "pod dachem" się odbyły, należy pilnować, by w pomieszczeniu przebywała jednocześnie nie więcej niż jedna osoba na 15 mkw.

Od niedzieli otwarte mogą być również sale zabaw czy pokoje zagadek (escape roomy), również przy zachowaniu wspomnianego warunku. Do limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Obostrzenia od 6 czerwca. Więcej osób na weselach i w transporcie publicznym

Z transportu publicznego będzie mogło korzystać więcej pasażerów. Do tej pory co najmniej połowa miejsc musiała pozostawać wolna, teraz dopuszczalne obłożenie będzie mogło wynosić 75 proc. dostępnych miejsc.

Rozporządzenie rady ministrów w tej sprawie zakłada też umożliwienie szczepień przeciw Covid-19 młodzieży po 12. roku życia. Rząd przystał na to rozwiązanie po pozytywnej opinii Europejskiej Agencji Leków (EMA).

mz
fot. Ministerstwo Zdrowia

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP/Dziennikustaw.gov.pl